Кармичните аспекти в синастрията

астрология на човешките взаимоотношения

Вярвате ли в кармата във взаимоотношенията?

Да естествено!
76
100%
Не, това са глупости!
0
Няма гласували

Общо гласове : 76

Кармичните аспекти в синастрията

Мнениеот cherry » 28 Яну 2009, 00:21

Нека поговорим за кармичните аспекти в синастрията.

Принципно зная, че ако има съвпад на СЛВ с планета в картата на партньора това е кармичен аспект, но само това. Кои са другите фактори, които определят една връзка като силно кармична?
Целта не е да твориш като знаеш какво ще стане, а да твориш ВЪПРЕКИ това, като при това се забавляваш с творчеството си и си вадиш поуките в движение! – Сатурн

http://ascension.alle.bg/
Аватар
cherry
професионалист
професионалист

Мнениеот Небесна » 28 Яну 2009, 00:24

А къде оставяш ЮЛВ, Сатурн и Плутон?
Нищо не случва на земята, преди да е написано на небето.
Аватар
Небесна
любител астролог
любител астролог

Мнениеот holanda » 28 Яну 2009, 13:36

:)
Последна промяна holanda на 03 Фев 2011, 01:43, променена общо 1 път
''...мисли плават по реката и похапват зеленчук..бам,една удари си главата и потъна,уж напук ...''

Слънце/Ас/Марс-Везни
Луна и Мерк-Дева
Венера-Скорпион
Аватар
holanda
любител
любител

Мнениеот Небесна » 28 Яну 2009, 15:07

holanda написа:дааа,дори сам чела че и Лилит я cвързват с кармата (видя,ли,видя ли,4ери,може да ми изкарва дяволите в 1 дом,но е в съвпад с Плутона на мъжлето :lol: ),Луната и тя носела стари вибрации-направо да се зачудиш кое не е кармично...при мен СЛВ на партниора е в съвпад с МЦ,за ЮСВ незнам,защото не ми ги изкарва в astro.com(би трябвало да е в същия градус като СЛВ,но в протвивоположния знак).Пък и като се замисля,каквито и кармични аспекти да търсиш в синастрията с които и мъj да си,все ще намериш по някои,след като всеки един,влязъл в живота ти носи уроците и кармата,с които да се справяш и отработваш...

За Лилит и аз съм чувала, че се свързва с кармата, и то с негативната карма, която трудно подлежи на проработка. Намеси ли се Лилит, нещата излизат извън контрол и забрави за усъвършенстване на взаимоотношенията. Аз съм осъзнала действието на своята Лилит и с всички усилия се стремя да неутрализирам нейното влияние във въпросния дом, който обитава. Но аз гледам лунните възли, преди всичко, защото те показват посоката, в която се движи душата. това е пътят на твойто съвършенство. И ако има партньорска планета в съвпад със СЛВ, това си е истински благодат. В повечето си сериозни връзки аз съм имала такива съвпади. Но не се гледат само съвпадите - тригоните и особено секстилите са много ползотворни. Квадратурите дават разминаване и може да отклонят човека от неговия духовен път.
Нищо не случва на земята, преди да е написано на небето.
Аватар
Небесна
любител астролог
любител астролог

Мнениеот cherry » 28 Яну 2009, 19:30

[/quote]

За Лилит и аз съм чувала, че се свързва с кармата, и то с негативната карма, която трудно подлежи на проработка. Намеси ли се Лилит, нещата излизат извън контрол и забрави за усъвършенстване на взаимоотношенията. Аз съм осъзнала действието на своята Лилит и с всички усилия се стремя да неутрализирам нейното влияние във въпросния дом, който обитава. Но аз гледам лунните възли, преди всичко, защото те показват посоката, в която се движи душата. това е пътят на твойто съвършенство. И ако има партньорска планета в съвпад със СЛВ, това си е истински благодат. В повечето си сериозни връзки аз съм имала такива съвпади. Но не се гледат само съвпадите - тригоните и особено секстилите са много ползотворни. Квадратурите дават разминаване и може да отклонят човека от неговия духовен път.[/quote]

Небесна, моята Лилитка в 10 дом е в абсолютно точен съвпад с СЛВ в 1 дом на "бившия" ми съпруг :lol: :lol: :lol: :lol: тоя човечец ми изкарва всички дяволи на бял свят само с една своя дума. представяш ли си що за чвор е! а моят СЛВ в 9 дом е в съвпад с Юпитера му и Луната му в 1 дом. та можеш да си представиш картинката - онзи ме вбесява достатъчно за започна да хвърлям каквото ми падне по него, а в същото време го обичах страшно много и му прощавах всичко - абе луда работа. слава Богу, че вече се отървах от митовете си и вече го приемам като непослушно дете, което изобщо не търпя около себе си :lol:

то и ЮЛВ е важен сигурно, но касае предишните животи според мен :lol: Сатурна му е в съвпад с моя Сатурн /по-далечничък съвпад/, а моя Сатурн е в съвпад с ЮЛВ - явно си се влачим от време оно така :D

Значи и Сатурн и Плутон а?!?!? като гледам собственият ми Плутон в 6 дом е в съвпад с Плутона и Марса в 9 дом на онова диване!!! нема отърване брееееее... егаси дивотията вече 3 години не мога да се разведа :cry:
знаех си аз, че има нещо гнило около нас, ама чак пък толкова съвпади си е чиста свинщина :cry: :cry: :cry:
Целта не е да твориш като знаеш какво ще стане, а да твориш ВЪПРЕКИ това, като при това се забавляваш с творчеството си и си вадиш поуките в движение! – Сатурн

http://ascension.alle.bg/
Аватар
cherry
професионалист
професионалист

Мнениеот gcvetkova » 28 Яну 2009, 19:50

И аз да споделя че и аз имам интересен случай-неговия северен възел е в съвпад с моята венерка на десцедента ми, а южния му възел му е съвпад и то
точен с асцедента ми - :lol: но имам и кофти аспекти :D
Слънце Водолей
Асц Близнаци
Луна Дева
Аватар
gcvetkova
любител астролог
любител астролог

Мнениеот gcvetkova » 29 Яну 2009, 06:47

lnglng написа:
gcvetkova написа:И аз да споделя че и аз имам интересен случай-неговия северен възел е в съвпад с моята венерка на десцедента ми, а южния му възел му е съвпад и то
точен с асцедента ми - :lol: но имам и кофти аспекти :D

при мен положението е като твоето, но наобратно моя юлв е точно върху мойта венерка и асцедента му и съответно слв ми е върху десцедента му и това по оста 1-7 .а неговия плутон и слв са точно върху марса ми в 9 дом

но какво всъщност означава това.......... :shock:

Ще видим, при мене неговия сатурн и луната ми са на асцедента ми, и нищо чудно само се сърди.Бях прочела че сатурн на асцедента е доста кармично също, но имам и две взаимни опозиции на сатурн и венера-ето това е гадно, но вече свикнах. :lol:
Слънце Водолей
Асц Близнаци
Луна Дева
Аватар
gcvetkova
любител астролог
любител астролог

Мнениеот daisy696 » 02 Фев 2009, 17:12

Аз също вярвам, че настоящата ми връзка е кармична, започна в момент, когато транзитната Венера беше в точен съвпад с моя асцедент, в синастричната ни карта неговата Венера е в точен съвпад с моя асцедент, СЛВ негов съвпад с моя Марс, ЮЛВ съвпад с моя Сатурн, МС съвпад с моя ІС, моя СЛВ с неговата Луна, но в по-голям орбис, моята Лилит с неговия МС...Аз не знам точно как се тълкуват, но изхождайки от опита си, смея да твърдя, че имам усещане за нещо, неизживяно, неприключено, за обреченост, за някаква принадлежност. Макар че се познаваме от вече близо 8 години, се лутаме и не можем да се намерим. Усещаме, че има нещо общо между нас, но какво е то и на двамата ни убягва. Аз си мисля, че е любов, а той приятелство. Единственото обяснение е, че сигурно имаме неизплатени кармични дългове в миналото. Защото по един или друг начин животът ни връща един към друг. По скоро него към мен. Освен това от номерологична точка ми е интересно и съвпадението на моето число на съдбата с неговото число на името и неговото число на съдбата с моето число на името. Не знам дали сентагон, нонагон и др.съдбовни и кармични аспекти се разглеждат при синастрията. Както и арабските точки...Но има интересни съвпадения. А вече за тълкуването трябват по-сериозни познания, които за жалост ми липсват.
daisy696
новопостъпил
новопостъпил

Мнениеот daisy696 » 04 Фев 2009, 10:24

http://bgway.com/astro/viewtopic.php@t=353.html - ето тук намерих нещо интересно :
Лунните възли са фиктивни/математически елементи – пресечни точки в хороскопа - свързват орбитите на слънцето и луната. В символа на лунните възли се допират два различни свята - те са вратите към други, различни светове от нашия ограничен личен кръгозор и указват моментите, в които нашия свят/живот се допира с друг, моментите, в които нашият свят се обръща нагоре с краката от срещата с друг човек, когато двама души заедно престъпват границите на личния си хоризонт, за да заживеят заедно в един общ свят. Лунните възли са символ на всички срещи в живота – срещите с родители, роднини, деца. Домовете, където се намират лунните възли предопределят нивото, на което търсим и ще намерим партньор в живота, нивото, на което имаме нужда от друга перспектива. Владетелите на лунните възли са “котвата”, която описва и улучва в десятката онзи човек, който ни е нужен като катализатор за обръщане на перспективите и за промяна в живота. Няма правила, няма закони и няма гаранция, че всичко в “общия свят” ще е весело, прекрасно и пълно с рози до края на живота ни. Проблеми с лунните възли и реализацията на планетите-владетели се познават по това, че при опити да обясни проблема си, клиентът си противоречи в описанията на желания партньор, в описанията защо предишните не са били подходящи, противоречия в разбиранията, какво биха готови да жертват/дадат от собствения свят, за да получат от другия и най-вече липса на конкретна представа и противоречия между причините защо искат да се женят/омъжват, каква е целта на брака и това, което искат в живота. Характерно е при консултация с подобни запитвания асцендентът на хорара да е в аспект с лунните възли или с техните владетели.

Проблемите с партньорството са толкова по-сериозни, колкото повече и по-силни са аспектите към лунните възли и техните владетели:

- съвпади, квадратури, квинконкси или опозиции към лунните възли и техните владетели в наталната карта /вечно търсещи, вечно ненамиращи, любовни афери, любовни трагедии, труден избор, липса на избор, триъгълници и многоъгълници в отношенията, всеки срещнат партньор вдига нивото/летвата на съзнание и става все по-трудно да се намери “котва”/
- квадратури, опозиции и квинконкси или опозиции към лунните възли и техните владетели в прогресивната карта /временно положение, криза в партньорството и брака, ситуацията ще се промени с времето, в резултат на промяна от двете страни/
- транзитни квадратури, опозиции и квинконкси към лунните възли /афект, временна ситуация, в която човек реагира на промяна във взаимоотношенията наложена от външни условия, сравнимо е с виртуално влюбване, нови връзки са краткотрайни при липса на други аспекти на лунните възли/
daisy696
новопостъпил
новопостъпил

Мнениеот fer » 19 Юли 2009, 00:05

:) abe hora i az se interesuvam ot astrologiq no kakvoto e pisano tova she stane !Ne moje da se izcisli vsichko!
fer
новопостъпил
новопостъпил

Мнениеот suzit » 06 Авг 2009, 10:58

Kakvo ste kagete za

Neptun savpad s pluton

tova trjabva da e karmi4na vrazka i oste kak ???
Аватар
suzit
любител астролог
любител астролог

Мнениеот suzit » 06 Авг 2009, 11:02

Kakto i

Jupiter savpad s neptun

tova sasto bi trjabvalo da e karmi4na vrazka

kakvo mislite vie???
Аватар
suzit
любител астролог
любител астролог

Мнениеот suzit » 06 Авг 2009, 11:20

hm

saturn savpad s uran ???

goljam maitap sam 4eta za karmi4nite vzaimootno6enija i gi snasjam edno po edno
no i takav aspekt mi se vigda karmi4en

viel kakvo mislite
Аватар
suzit
любител астролог
любител астролог

Re: Кармичните аспекти в синастрията

Мнениеот ak13 » 13 Сеп 2011, 18:19

cherry написа:Нека поговорим за кармичните аспекти в синастрията.

Принципно зная, че ако има съвпад на СЛВ с планета в картата на партньора това е кармичен аспект, но само това. Кои са другите фактори, които определят една връзка като силно кармична?

моя СЛВ в 11д. прави точен съвпад с партьорския сатурн в 5д.
партньорския СЛВ в 3д. прави тригон с моя луна в 8д., секстил с мое слънце във 2д.
сатурните ни са на 150градуса , като моя прави съвпад с партньрския АСЦ, а моя АСЦ е в парньорския 7д.,
а като четох другите коментари, че и лилит правел кармични аспекти, партньрския лилит прави съвпад с моя хирон в 6д.- това какво значи?
и още, моя сатурн прави аспект с всяка планета от партньрския хороскоп и обратно :roll:
Аватар
ak13
любител
любител

Мнениеот kamias » 26 Сеп 2011, 17:34

Нищо не разбирам от астрология освен да си чета хороскопа :( . Но толкова много искам да повярвам че каквото е писано ще стане-и че е нещо хубаво. Ако някой иска да ме зарадва, а имам много голяма нужда, нека ми помогне. Имам проблем с връзките и започвам да се отчайвам. Родена съм на 5.10.1967 в 05.30 ч в Русе. Благодаря ви предварително!
kamias
новопостъпил
новопостъпил

Мнениеот ak13 » 19 Окт 2011, 10:31

kamias написа:Нищо не разбирам от астрология освен да си чета хороскопа :( . Но толкова много искам да повярвам че каквото е писано ще стане-и че е нещо хубаво. Ако някой иска да ме зарадва, а имам много голяма нужда, нека ми помогне. Имам проблем с връзките и започвам да се отчайвам. Родена съм на 5.10.1967 в 05.30 ч в Русе. Благодаря ви предварително!

Не губи кураж, има следващ тираж :lol:

Ами то каквото е писано си става, слънцето ти везни е в 1дом и прави опозиция със сатурна ти овен в 7 дом, тази опозиция предполага сдържаност в чувствата, неспособност за себе изява, строги родители, които може да са в тежест, липса на деца или не носят радост, липса на брак или късен брак! Трябва доста труд за да се преодолеят препятствията, тази опозиция показва още проблеми със зъбите. Нужно е да се развие чувство за хумор и оптимизъм!
Сатурн от есента на 2009 е везни /с изключение на пролетните месеци на 2010 когато беше дева последните градуси, а тогава е правел съвпад с рождения уран - кризисен период/ и минава през твоя първи дом, като цяло и да няма планети, това е труден период, а в случая е засегнал и тази опозиция между рожденото слънце и сатурн, но ще мине и това, имай търпение... пази си нервичките и за догодина, когато през юли сатурн заедно с марс за ръчичка ще кацнат на луната, твоята :) и емоционално ще е натоварено положението, като капак е и опозицията тогава на уран в овен с твоето слънце, квадрат на плутон с твоето слънце, опозиция на нептун с венерата ти... мама миа, ако не практикуваш йога, започвай, за да имаш сили да дишаш дълбоко :)
сатурн ще напусне везни в началото на октомври 2012г. и ще премине в знака на скорпиона, средата на октомври 2012 ще прави секстил с рождената ти венера, благоприятства укрепване на приятелство или създаване на брак, но имай предвид и опозицията на ретро нептун към венера тогава- показател на нереални очаквания и заблуди.
Декември 2011 и март 2012 малко ще си отдъхнеш, когато сатурн прави секстил с рождения ти юпитер, този период ако се сключи брак предполага да е дълъг и издържлив, но да не носи радост
В общи линии е това- през 2015 юпитер ще е лъв, като твоя рожден, ще прави секстил най-напред със слънцето ти, тригон с марс, после съвпад с рождения юпитер, накрая секстил с луната- все хубави аспекти, всички тези тежки транзити на уран, плутон, сатурн от изминалите и предстоящите 2-3г. ще са отминали и се очертава като цяло една щастлива година !
Изображение
Аватар
ak13
любител
любител

Мнениеот kamias » 20 Окт 2011, 07:55

:) Благодаря! Бях предупредила , че не разбирам нищо от астрология. Но все пак разбрах-продължавам да стискам зъби/ е как няма да имам проблеми :D / и да чакам нещо хубаво да се случи в бъдеще. Нали надеждата умирала последна! А и звездите са нещо толкова красиво-не може да не ми донесат нещо хубаво-нали!
Просто продължавам да опитвам да остана оптимист :D
kamias
новопостъпил
новопостъпил

Re: Кармичните аспекти в синастрията

Мнениеот fiorella » 14 Дек 2016, 17:18

Здравейте,
Как бихте тълкували синастрия, при която има съвпад на ЮЛВ на жената /12 дом/ със Сатурн на мъжа /11дом/ в Близнаци /орбис до 3 градуса/ и съвпад на ЮЛВ на мъжа /12 дом/ със Сатурн на жената /2 дом/ в Рак /също орбис до 3 градуса/. В същата синастрия Слънцето на мъжа е в точен съвпад с Лилита и МЦ на жената във Водолей, както и Слънцето, Нептуна и Венерата на жената са в точен съвпад с Лилита и Нептун на мъжа в Стрелец.
Има доста други аспекти, но тъй като до момента не съм попадала на такива еднакви аспекти към двата натала, а пък не намерих информация в нета, исках да чуя и други мнения.
fiorella
новопостъпил
новопостъпил

Назад към Синастрия