Как се справяте с депресията?

форум посветен на психологията

Мнениеот TRINITI » 01 Юни 2007, 12:26

Зодия Риби съм и в момента се намирам в депресия. Вероятно роля за това играе и фактът, че родих преди 6 месеца и може да се наблюдава при мен синдрома "Следродилна депресия". Нямам идея как да се вкарам "в правия път" и затова ще се радвам да споделите ваш опит. Кажете ми какво правите или не правите, за да излезете от омагьосания кръг!
Последна промяна TRINITI на 11 Юли 2010, 15:53, променена общо 1 път
ЦАЦА ама РИБА!!!

Капката руши камъка не със сила, а с постоянство!
Аватар
TRINITI
новопостъпил
новопостъпил

:!

Мнениеот chris94 » 01 Юни 2007, 14:28

Слушам музика!
-------------------------
the winner takes it all
-------------------------
Аватар
chris94
любител
любител

Мнениеот Skarlet60 » 01 Юни 2007, 17:01

Ти,Крис,не знам как се чувстваш "след раждането на детето ти", но аз определено изживях такава криза след поредното раждане. И слушах много музика. В този период и майка ми почина. И аз се сринах тотално психически.
Тогава ми дойде една бивша колежка на гости и ме накара да се за апиша да следвам. Тя беше станала междувременно преподавател там. Аз я попитах дали е добре с мозъка си- с 3 деца, едно от които на 6 месеца и цяла къща на главата ми, и аз да вървя да следвам без да има дори кой "да ме напсува" камо ли да ми помага, докато уча. Но я послушах и се започна, та после не можах да спра и продължих още.
И никога не съм съжалявала за това. :D :D :D :D
Аватар
Skarlet60
астро гуру
астро гуру

Re: Как се справяте с депресията?

Мнениеот ICEMAN° » 01 Юни 2007, 23:33

TRINITI написа:Податлива съм на депресии (Зодия Риби съм) и в момента се намирам в такава. Вероятно роля за това играе и фактът, че родих преди 6 месеца и може да се наблюдава при мен синдрома "Следродилна депресия". Нямам идея как да се вкарам "в правия път" и затова ще се радвам да споделите ваш опит. Кажете ми какво правите или не правите, за да излезете от омагьосания кръг!
Задай тези въпроси на себе си,така ще откриеш отговора,който е правилен и верен за теб и съответно решение на проблема.

Всеки от нас предполагам,си е задал този въпрос под една или друга форма,и е стигнал до правилен и верен за него самия отговор и решение на проблема.Заради това никой не може да ти каже с точност какво ще помогне на теб.За всеки е различно.

Аз спортувам до припадък в подобни ситуацийки. :wink: Понякога пия една 2л бира и така спортувам до припадък... :lol:
Слънце - Стрелец, асц. - Лъв, Луна - Рак, Лилит - Скорпион
Аватар
ICEMAN°
любител
любител

Мнениеот TRINITI » 02 Юни 2007, 09:39

Благодаря за отговорите.
Скарлет, ти къде се записа да следваш. И на мен ми се иска още да уча.
ЦАЦА ама РИБА!!!

Аватар
TRINITI
новопостъпил
новопостъпил

Мнениеот Skarlet60 » 02 Юни 2007, 12:41

Записах се в МУ- факултет по обществено здраве. Там завърших за бакалавър по управление на здравни грижи. После се записах СУ" Св. Климент Охридски"- магистратура по социални дейности. Но аз съм завършила първо полувисшия мед. институт за мед.сестра.
А това може теб да не те влече. Всеки трябва да учи това,което му харесва и да прецени дали има перспектива. :D :D :D :D :D
Аватар
Skarlet60
астро гуру
астро гуру

Мнениеот TRINITI » 02 Юни 2007, 14:04

Интересувам се от журналистика и реклама. Това съм и следвала, но една магистратура по психология мисля, че ще ми дойде добре. :D
Благодаря ти за отговора.
ЦАЦА ама РИБА!!!

Аватар
TRINITI
новопостъпил
новопостъпил

Мнениеот Skarlet60 » 02 Юни 2007, 15:25

И аз съм фенка на рекламата и психологията. :D :D :D
Аватар
Skarlet60
астро гуру
астро гуру

:0)

Мнениеот Angela_777 » 19 Юни 2007, 01:32

az kat izpadna v depresia ili kakto az mu vika, 4erna dupka....tipi4no za zodiata mi...btv az sam vodolei.....po4vam da iam pove4e i nai ve4e 6okolad...samo tva mi pomaga kakto i v takiva slu4ai otivam na carkva....tam iztarsvam celia tovar ot ple6tite si...vsi4ko koeto mi teji...i se molia za pomo6t.....i ne znam 6to no vinagi kogato go napravia i izliaza ot carkvata niakak se 4ustvam kato prerodena...mnogo mi pomaga viarata v gospod....kakto i samia toi....kakto kazvat horata...viarata 6te spasi sveta...kakto i nas samite.....
jivota ne e kraen...nie se darjim kraino s nego...
Аватар
Angela_777
новопостъпил
новопостъпил

Мнениеот Freya » 19 Юни 2007, 23:32

Аз пиша...ако имам муза си изливам всичко на белия лист, било то под каква да е форма - някое стихче, разказче или дори без сюжет и точна литературна форма.Просто седя и си пиша, сякаш си говоря с някой, който може най-добре да ме разбере,с "моето второ Аз"- не е раздвоение на личността,помага ми да събера мислите си и да ги излея навън, да се отърся от всичко, което ме тревожи, да намеря причините за това свое състояние и да ги туширам моментално преди да са ме завладели те!1! Това е моят начин да се боря с депресивните мисли. Може би ми помага защото обичам да пиша,нз дали ще има ефект и при другите...но опитайте,напишете писмо до Себе си-поне ще стигнете по-близо до своето вътрешно Аз ако не друго :) ....защото всичко написано ОСТАВА,то не се губи!
:wink:
Желая щастие на всички ви!

Не губете Вяра. Животът винаги ИМА с какво да ни изненада!
Слънчев РАК:) / Аз-ценя Стрелеца;)/ Лунна Лъвица;Р

:
Вярвай в себе си, въпреки другите!
Аватар
Freya
любител
любител

Мнениеот gali1212 » 18 Юли 2007, 18:52

Всеки по различен начин реагира, когато е в депресия.Много е относително.Съвети трудно се дават, но при всички случаи депресиите са своеобразен зов за помощ.Лошото в случая е, че когато човек сам не знае как да си помогне, околните, водени от добри намерения, понякога могат повече да навредят, отколкото да помогнат.
Аватар
gali1212
новопостъпил
новопостъпил

Мнениеот gali1212 » 18 Юли 2007, 18:53

Всеки по различен начин реагира, когато е в депресия.Много е относително.Съвети трудно се дават, но при всички случаи депресиите са своеобразен зов за помощ.Лошото в случая е, че когато човек сам не знае как да си помогне, околните, водени от добри намерения, понякога могат повече да навредят, отколкото да помогнат.
Аватар
gali1212
новопостъпил
новопостъпил

Мнениеот alcheto » 12 Авг 2007, 18:48

винаги съм смятала, че самият ти, си единствения, който можеш да си помогнеш най-вече!!! когато става въпрос за депресия.
защото само ти можеш най-добре да почувстваш какво ти е, да откриеш точно причината за състоянието в което си.
околните разбират за състоянието ти от това, което ти им показваш и казваш, но те не са в теб и никога няма да разберат точно какво усещаш, изпитваш и мислиш!
вярвам в това- когато мислиш, че нямаш изход, значи в момента нямаш нужда от него!

при едни хора е едно, при други друго. някой се справят с депресията по-лесно, по-бързо, а други имат нагласата да задълбават, да се оплитат изцяло, докато не затънат напълно...също някой хора изпадат в депресия по-лесно, с доста по-малко влияещи им фактори...те са склонни да преувеличават ситуацията..
тоест излизането от депресията зависи и от самия характер на човека и до каква степен той е готов да се бори!
Ако искаш мир, готви се за война!
Аватар
alcheto
любител астролог
любител астролог

Мнениеот feelthe-f » 13 Авг 2007, 06:04

..."Когато не намираш изход, значи нямаш нужда от такъв"-много проникновено. Сещам се за една теория в дебелите книги по психология, че депресираният човек винаги е ОБВИНИТЕЛ. Депресираният човек по един или друг начин се оплаква, а оплакването е обвинение. За различните хора е под различна форма, но в основата си е отказът на човека да види грешките си. Душевните падания произлизат от житейския опит и човек използва всички механизми, за да оневини себе си вместо да застане очи в очи с живота си. Добрата новина тук е: няма изключение от правилото дори , когато получи само слаба искрица надежда се стреми да си помогне и изправи.
feelthe-f
наблюдател
наблюдател

Мнениеот vergity » 25 Апр 2008, 22:45

При всеки е различно.Но всичко е преходно,рано или късно минава :D
Зодия - Лъв ;)
Асцендент - Телец ;)
Луна в Овен ;)
Аватар
vergity
любител
любител

Мнениеот Aries Wild Child » 15 Дек 2009, 04:22

Пия :lol: Бъзикам се бе. Различно, както дойде.
Perkele!
Аватар
Aries Wild Child
любител
любител

Мнениеот kalina » 17 Яну 2010, 08:50

Уча или работя здраво. В периода на средродилната депресия взех три нива по английски за 3 месеца, мозакът ми работеше само в тази посока. Всъщност, точно тогава реших, че искам да се занимавам с реклама и записах да уча маркетинг. От човек на изкуството, се превърнах в ... продавач :)
Сега, като ме налегне депресивно настроение, здраво бач, и се съвземам :) Пробвала съм с алкохол и сладострастия- резултатът- апатия от всичко и всички, така че, май не работи :)
Но да не забравяме хормона на щастието :) С негова помощ, смятам, най-бързо ще изплуваш. Поглезункайте се с любимия, останете насаме и се порадвайте един на друг :)
Слънчево- Лунен- Изгряващ ..... Котарак :)

Искам да бъда честна в отношенията си с живота. Но животът е такава гад, че все пак ще ме излъже.
Аватар
kalina
любител
любител

Мнениеот vihrogonche » 11 Авг 2010, 17:28

Тринити, прочитайки теб, открих себе си, преди има-няма 6 години.
Виждам, че си писала отдавна, и все пак - как се чувстваш сега?
Мен лично темата за депресията много ме вълнува и интересува.
За мен: магистър по психология съм, завърших с отличие специалостта в СУ през 2001 год.
... което ни най-малко не ми попречи през 2004 год. да изпадна в тежка следродилна депресия,
белезите от която още нося, ноооо тя ме научи на много неща, не съжалявам за нищо,
защото наистина всичко, което не ни убива, само ни прави по-силни (а понякога и мъдри)...
Слънцето ми е в Риби, Луната - в Стрелец, а Асцендентът ми е Скорпион!
Карам 33-тата си година, синът ми е на 6 години.
SKYPE - desykv - ще се радвам да ми пишете, обичам да чатя...
vihrogonche
наблюдател
наблюдател

Мнениеот mysterious angel » 12 Авг 2010, 10:19

Много спорт и излизане на свеж въздух. Това е мойта рецепта.
Слънце : Дева
Аватар
mysterious angel
любител
любител

Мнениеот alex_7727 » 29 Апр 2012, 14:16

Аз не мога да се оправям с депресията!!!! :( :lol:
alex_7727
новопостъпил
новопостъпил

Назад към Психология