Напишете отговор Страница 1 от 1
Как се справяте с депресията?
Автор Съобщение
Отговорете с цитат
Мнение Как се справяте с депресията? 
Зодия Риби съм и в момента се намирам в депресия. Вероятно роля за това играе и фактът, че родих преди 6 месеца и може да се наблюдава при мен синдрома "Следродилна депресия". Нямам идея как да се вкарам "в правия път" и затова ще се радвам да споделите ваш опит. Кажете ми какво правите или не правите, за да излезете от омагьосания кръг!

Последната промяна е направена от TRINITI на Нед Юли 11, 2010 3:53 pm; мнението е било променяно общо 1 път

Капката руши камъка не със сила, а с постоянство!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Отговорете с цитат
Мнение :! 
Слушам музика!

Отговорете с цитат
Мнение  
Ти,Крис,не знам как се чувстваш "след раждането на детето ти", но аз определено изживях такава криза след поредното раждане. И слушах много музика. В този период и майка ми почина. И аз се сринах тотално психически.
Тогава ми дойде една бивша колежка на гости и ме накара да се за апиша да следвам. Тя беше станала междувременно преподавател там. Аз я попитах дали е добре с мозъка си- с 3 деца, едно от които на 6 месеца и цяла къща на главата ми, и аз да вървя да следвам без да има дори кой "да ме напсува" камо ли да ми помага, докато уча. Но я послушах и се започна, та после не можах да спра и продължих още.
И никога не съм съжалявала за това. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Отговорете с цитат
Мнение Re: Как се справяте с депресията? 
TRINITI написа:
Податлива съм на депресии (Зодия Риби съм) и в момента се намирам в такава. Вероятно роля за това играе и фактът, че родих преди 6 месеца и може да се наблюдава при мен синдрома "Следродилна депресия". Нямам идея как да се вкарам "в правия път" и затова ще се радвам да споделите ваш опит. Кажете ми какво правите или не правите, за да излезете от омагьосания кръг!
Задай тези въпроси на себе си,така ще откриеш отговора,който е правилен и верен за теб и съответно решение на проблема.

Всеки от нас предполагам,си е задал този въпрос под една или друга форма,и е стигнал до правилен и верен за него самия отговор и решение на проблема.Заради това никой не може да ти каже с точност какво ще помогне на теб.За всеки е различно.

Аз спортувам до припадък в подобни ситуацийки. Wink Понякога пия една 2л бира и така спортувам до припадък... Laughing

Мнение  
Благодаря за отговорите.
Скарлет, ти къде се записа да следваш. И на мен ми се иска още да уча.

Отговорете с цитат
Мнение  
Записах се в МУ- факултет по обществено здраве. Там завърших за бакалавър по управление на здравни грижи. После се записах СУ" Св. Климент Охридски"- магистратура по социални дейности. Но аз съм завършила първо полувисшия мед. институт за мед.сестра.
А това може теб да не те влече. Всеки трябва да учи това,което му харесва и да прецени дали има перспектива. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Отговорете с цитат
Мнение  
Интересувам се от журналистика и реклама. Това съм и следвала, но една магистратура по психология мисля, че ще ми дойде добре. Very Happy
Благодаря ти за отговора.

Отговорете с цитат
Мнение  
И аз съм фенка на рекламата и психологията. Very Happy Very Happy Very Happy

Отговорете с цитат
Мнение :0) 
az kat izpadna v depresia ili kakto az mu vika, 4erna dupka....tipi4no za zodiata mi...btv az sam vodolei.....po4vam da iam pove4e i nai ve4e 6okolad...samo tva mi pomaga kakto i v takiva slu4ai otivam na carkva....tam iztarsvam celia tovar ot ple6tite si...vsi4ko koeto mi teji...i se molia za pomo6t.....i ne znam 6to no vinagi kogato go napravia i izliaza ot carkvata niakak se 4ustvam kato prerodena...mnogo mi pomaga viarata v gospod....kakto i samia toi....kakto kazvat horata...viarata 6te spasi sveta...kakto i nas samite.....

Мнение  
Аз пиша...ако имам муза си изливам всичко на белия лист, било то под каква да е форма - някое стихче, разказче или дори без сюжет и точна литературна форма.Просто седя и си пиша, сякаш си говоря с някой, който може най-добре да ме разбере,с "моето второ Аз"- не е раздвоение на личността,помага ми да събера мислите си и да ги излея навън, да се отърся от всичко, което ме тревожи, да намеря причините за това свое състояние и да ги туширам моментално преди да са ме завладели те!1! Това е моят начин да се боря с депресивните мисли. Може би ми помага защото обичам да пиша,нз дали ще има ефект и при другите...но опитайте,напишете писмо до Себе си-поне ще стигнете по-близо до своето вътрешно Аз ако не друго Smile ....защото всичко написано ОСТАВА,то не се губи!
Wink
Желая щастие на всички ви!

Не губете Вяра. Животът винаги ИМА с какво да ни изненада!

:
Вярвай в себе си, въпреки другите!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Отговорете с цитат
Мнение  
Всеки по различен начин реагира, когато е в депресия.Много е относително.Съвети трудно се дават, но при всички случаи депресиите са своеобразен зов за помощ.Лошото в случая е, че когато човек сам не знае как да си помогне, околните, водени от добри намерения, понякога могат повече да навредят, отколкото да помогнат.

Отговорете с цитат
Мнение  
Всеки по различен начин реагира, когато е в депресия.Много е относително.Съвети трудно се дават, но при всички случаи депресиите са своеобразен зов за помощ.Лошото в случая е, че когато човек сам не знае как да си помогне, околните, водени от добри намерения, понякога могат повече да навредят, отколкото да помогнат.

Отговорете с цитат
Мнение  
винаги съм смятала, че самият ти, си единствения, който можеш да си помогнеш най-вече!!! когато става въпрос за депресия.
защото само ти можеш най-добре да почувстваш какво ти е, да откриеш точно причината за състоянието в което си.
околните разбират за състоянието ти от това, което ти им показваш и казваш, но те не са в теб и никога няма да разберат точно какво усещаш, изпитваш и мислиш!
вярвам в това- когато мислиш, че нямаш изход, значи в момента нямаш нужда от него!

при едни хора е едно, при други друго. някой се справят с депресията по-лесно, по-бързо, а други имат нагласата да задълбават, да се оплитат изцяло, докато не затънат напълно...също някой хора изпадат в депресия по-лесно, с доста по-малко влияещи им фактори...те са склонни да преувеличават ситуацията..
тоест излизането от депресията зависи и от самия характер на човека и до каква степен той е готов да се бори!

Мнение Как се справяте с депресията? 
..."Когато не намираш изход, значи нямаш нужда от такъв"-много проникновено. Сещам се за една теория в дебелите книги по психология, че депресираният човек винаги е ОБВИНИТЕЛ. Депресираният човек по един или друг начин се оплаква, а оплакването е обвинение. За различните хора е под различна форма, но в основата си е отказът на човека да види грешките си. Душевните падания произлизат от житейския опит и човек използва всички механизми, за да оневини себе си вместо да застане очи в очи с живота си. Добрата новина тук е: няма изключение от правилото дори , когато получи само слаба искрица надежда се стреми да си помогне и изправи.

Отговорете с цитат
Мнение  
При всеки е различно.Но всичко е преходно,рано или късно минава Very Happy

Отговорете с цитат
Мнение  
Пия Laughing Бъзикам се бе. Различно, както дойде.

Мнение  
Уча или работя здраво. В периода на средродилната депресия взех три нива по английски за 3 месеца, мозакът ми работеше само в тази посока. Всъщност, точно тогава реших, че искам да се занимавам с реклама и записах да уча маркетинг. От човек на изкуството, се превърнах в ... продавач Smile
Сега, като ме налегне депресивно настроение, здраво бач, и се съвземам Smile Пробвала съм с алкохол и сладострастия- резултатът- апатия от всичко и всички, така че, май не работи Smile
Но да не забравяме хормона на щастието Smile С негова помощ, смятам, най-бързо ще изплуваш. Поглезункайте се с любимия, останете насаме и се порадвайте един на друг Smile

Искам да бъда честна в отношенията си с живота. Но животът е такава гад, че все пак ще ме излъже.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Номер
Отговорете с цитат
Мнение  
Тринити, прочитайки теб, открих себе си, преди има-няма 6 години.
Виждам, че си писала отдавна, и все пак - как се чувстваш сега?
Мен лично темата за депресията много ме вълнува и интересува.
За мен: магистър по психология съм, завърших с отличие специалостта в СУ през 2001 год.
... което ни най-малко не ми попречи през 2004 год. да изпадна в тежка следродилна депресия,
белезите от която още нося, ноооо тя ме научи на много неща, не съжалявам за нищо,
защото наистина всичко, което не ни убива, само ни прави по-силни (а понякога и мъдри)...

Отговорете с цитат
Мнение  
Много спорт и излизане на свеж въздух. Това е мойта рецепта.

Мнение  
Аз не мога да се оправям с депресията!!!! Sad Laughing

Покажи мнения от преди:
Напишете отговор Страница 1 от 1
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети