към синастрия съвпад на планети

астрология на човешките взаимоотношения

Мнениеот gcvetkova » 18 Ное 2008, 19:48

Какво смятате за този аспект в синастрията-сатурн на партньора ми е в точен, точен съвпад с асцедента, както и неговата луна-мнение :wink:
Слънце Водолей
Асц Близнаци
Луна Дева
Аватар
gcvetkova
любител астролог
любител астролог

Мнениеот cherry » 18 Ное 2008, 20:30

Цветкова, ми лично за мен този съвпад на Сатурн и Луна с нечий асцедент означава, че ще подтиска личността ти най-вече със собствените си емоции ... това си звучи странничко и страшничко поне за мен... сега нямам време, но утре ако имам ще се включа да допиша това :wink:
Целта не е да твориш като знаеш какво ще стане, а да твориш ВЪПРЕКИ това, като при това се забавляваш с творчеството си и си вадиш поуките в движение! – Сатурн

http://ascension.alle.bg/
Аватар
cherry
професионалист
професионалист

Мнениеот gcvetkova » 18 Ное 2008, 22:00

Да Чери мерсаж.
Слънце Водолей
Асц Близнаци
Луна Дева
Аватар
gcvetkova
любител астролог
любител астролог

Мнениеот Liliana » 23 Ное 2008, 13:43

Айде щом толкова много хора са попитали и аз ще се престраша,въпреки,че си представям колко им е досадно на хората,които разбират само да отговарят на въпроси от сорта на "А какво ще кажете за мъж...и жена...." хаха
Опитвам се да поразбера това,което пишете тука,но още някои неща са ми доста неясни.
Както се вижда и в подписа ми аз съм :

Асцендент в Стрелец
Слънце в Лъв
Луна в Овен
Меркурий в Дева
Венера в Везни
Марс в Дева
Юпитер в Рак
Сатурн в Козирог
Уран в Козирог
Нептун в Козирог
Плутон в Скорпион
Хирон в Рак

(копирах си ги тука от сайта,защото не знам точно кое Ви трябва)

За момчето :

Асцендент в Риби
Слънце в Овен
Луна в Телец
Меркурий в Овен
Венера в Близнаци
Марс в Водолей
Юпитер в Телец
Сатурн в Козирог
Уран в Козирог
Нептун в Козирог
Плутон в Скорпион

Знам,че може и да не Ви се занимава да ми обяснявате,но ако някой все пак има време и желание,може да напише две думи за тази комбинация.Гледам повече да чета преди да питам,но все още не мога да се ориентирам много като хората.
Предварително благодаря на отзовалите се.
Поздрави!
/ Лъвица / асцендент Стрелец / луна в Овен /

Трудните неща ги правя веднага,невъзможните ми отнемат малко повече време !

Ако можеш да си орел,не се напъвай да си пръв сред гаргите. /Питагор/
Аватар
Liliana
новопостъпил
новопостъпил

Мнениеот lady_ jane » 23 Ное 2008, 17:22

а какво мисилите за съвпад на венера и уран на мъжа с уран на жената / в четвърти дом на мъжа/ и плутон на жената секстил с марс на мъжа, както и марс на мъжа в опозиция с венера на мъжа / но орибиса е 8гр..38? и още секстил на луната на жената със стаурн на мъжа , луна при жената в съвпад с юпитер на мъжа / във втори дом/ и секстил на женска луна с мъжка венера. слънцето на мъжа в съвпад с асцедента на жената , а венера и слънце на жената на десцедента на мъжа но в шести дом. а щях да пропусна точен съвпад на двата нептуна в пети дом на мъжа, а женски ерос в осми дом на мъжа .
как смятата кой от двамата ще усеща привличането по силно и има ли предпоставки за дълготрайност на връзката или не .
ДОколкото успях да разбера съвпад на два урана е леко взривоопасно , а съвпада на венера и уран означава че връзката ще е малко като на виенско колело :D От друга страна аспектите на луната би трябвало да обещават дълготрайност... :?
lady_ jane
новопостъпил
новопостъпил

Мнениеот Небесна » 23 Ное 2008, 21:34

lady_ jane написа:а какво мисилите за съвпад на венера и уран на мъжа с уран на жената / в четвърти дом на мъжа/ и плутон на жената секстил с марс на мъжа, както и марс на мъжа в опозиция с венера на мъжа / но орибиса е 8гр..38? и още секстил на луната на жената със стаурн на мъжа , луна при жената в съвпад с юпитер на мъжа / във втори дом/ и секстил на женска луна с мъжка венера. слънцето на мъжа в съвпад с асцедента на жената , а венера и слънце на жената на десцедента на мъжа но в шести дом. а щях да пропусна точен съвпад на двата нептуна в пети дом на мъжа, а женски ерос в осми дом на мъжа .
как смятата кой от двамата ще усеща привличането по силно и има ли предпоставки за дълготрайност на връзката или не .
ДОколкото успях да разбера съвпад на два урана е леко взривоопасно , а съвпада на венера и уран означава че връзката ще е малко като на виенско колело :D От друга страна аспектите на луната би трябвало да обещават дълготрайност... :?

Аспектите на Луната не дават дълготрайност, а емоционална възприемчивост. Сатурн и Плутон дават дълготрайност. За съвместно съжителство - Слънце в съвпад, секстил или тригон с Луна, хармонични Луни.

Уран дава интересна, но краткотрайна връзка, ако не е подкрепено с аспекти на Сатурн.
Нищо не случва на земята, преди да е написано на небето.
Аватар
Небесна
любител астролог
любител астролог

Мнениеот cherry » 24 Ное 2008, 18:17

малииииии Лъвчо, ами при вас голямо ръчкане на роги пада :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ти си с първосигнални емоции, а той си държи на тях понякога и на инат :wink: ...за теб са характерни типично лъвските черти - да си все отгоре, а пък за него овнешките - първо действа, а после мисли... а за ас-то ви ти си свободолюбив философ, а той нежна и обичаща душа .... малиииииии луда работа :D обаче наскоро четох, че само овен и скорпион могат да победят лъв :lol: така, че май си си паднала на мястото :lol: :lol: :lol: - все пак на една жена за чеп и е мъж, който не може да я победи с нежност :wink:
Целта не е да твориш като знаеш какво ще стане, а да твориш ВЪПРЕКИ това, като при това се забавляваш с творчеството си и си вадиш поуките в движение! – Сатурн

Аватар
cherry
професионалист
професионалист

Мнениеот Liliana » 24 Ное 2008, 18:29

хехех еее добре,че си ти овенче да ми отговориш :) За типично лъвските черти да точно така е,все се налагам,каквото и да ми коства това (не че е добра черта,но е факт) , а за това момче конкретно,може би само той ме слага на място и то не като другите с караници,ами ми казва две думи и аз млъквам и на всичко отгоре съм доволна :P вече ми е писнало да става по мойта..трябва някой мъж да си наложи характера също (поне малко) :) Той обаче не е като другите овни веднага импулсивно да си показва чувствата,много бавно се разкрива такъв в това отношение (в друго отношение е типичен овен) хехе а със скорпион не съм имала отношения (повече от приятелски и за тях не знам)...

Аватар
Liliana
новопостъпил
новопостъпил

Мнениеот cherry » 24 Ное 2008, 20:11

слага те на място, защото управителя на твоя ас е Юпитер, а Юпитер е старият управител на риби :wink: , подтиците ви са едни и същи и затова не му е нужно дивият овнешки импулс да влиза в действие :D ... овните си показваме рогите само тогава, когато сме преценили, че по друг начин не става /поне аз действам така :wink: /... но иначе овните, мога да кажа, че са едни от най-големите романтици :)
а за победите над лъва обяснението е, че скорпионите действат подмолно /нещо, което един лъв на може да го направи, а камо ли да го помисли/ и затова не може да го предвиди. както и първосигналноста на овена не може да предвиди, защото никога не можеш да предвидиш как действа този дребен рогат добитък - дали с добро или лошо :wink: а всички останали зодии могат да бъдат победени от лъва /така пише в дебелите книги :wink: /... лично мен досега лъв не ме оборвал за нищо, но пък още сме младиииииии и зеленииии има време :D :D :D :D :D :D :D :D

Аватар
cherry
професионалист
професионалист

Мнениеот Liliana » 24 Ное 2008, 20:53

хахах всеки си намира майстора нали знаеш :) Не е казано,че задължително Лъв ще те обори,но може да се сблъскаш с характера на това животно,а не е никак приятно (така са ми казвали хората) :) Виж за приятели сигурно се разбираш с лъвове...
а аз напоследък бивам силно сваляна от скорпион,който ме заинтригува,но засега не съм имала повече от приятелски отношения с такава зодия и се чудя какво ли може да излезе...

Аватар
Liliana
новопостъпил
новопостъпил

Мнениеот cherry » 25 Ное 2008, 10:10

Лъвчо, ами нищо не ти пречи да пробваш :wink: - Марс е непослушно дете в сравнение с Плутон :wink: и оттам ще дойде и разликата - по-дълбоки емоции, по-силна страст и естествено по-голям натиск върху егото ти, защото скорпионите са едни от най-големите ревнивци на зодиака :lol: - можеш ли да се престрашиш!?!? :D

Аватар
cherry
професионалист
професионалист

Мнениеот Liliana » 25 Ное 2008, 12:50

Мисля,че мога :) Пък всъщност не е казано,че ще се омъжвам,ако не станат нещата здраве да е :) Между другото нещо,което не е по темата,но те сънувах тази вечер (много странно,по принцип сънувам само хора,които познавам) ;)

Аватар
Liliana
новопостъпил
новопостъпил

Мнениеот cherry » 25 Ное 2008, 13:41

аре стига беееееее :o :o :o ти уби коня с мотиката направо :lol: предполагам, че не съм летяла на метла все пак :D :D :D

аре пак оспамихме темата :lol: :lol: :lol:

Аватар
cherry
професионалист
професионалист

Мнениеот holanda » 30 Ное 2008, 15:21

hhhmmmm,moq pluton pravi to4en savpad s negoviq upiter v skorpion,koeto predpolagam....vsa6tnost sam dosta obarkana i ni6to ne predpolagam :oops: negoviq upiter e v 8 dom,a moq pluton -na kuspidata m-u 1 i vtori dom,v savpad s venera(koqto mi e vav 2 ri dom)
Аватар
holanda
любител
любител

Мнениеот Небесна » 02 Дек 2008, 00:03

holanda написа:hhhmmmm,moq pluton pravi to4en savpad s negoviq upiter v skorpion,koeto predpolagam....vsa6tnost sam dosta obarkana i ni6to ne predpolagam :oops: negoviq upiter e v 8 dom,a moq pluton -na kuspidata m-u 1 i vtori dom,v savpad s venera(koqto mi e vav 2 ri dom)

Партньорски Юпитер в съвпад с твоя Плутон и то във 2-ри дом - това е аспекта на големия бизнес - може да имате успешен съвместне бизнес. Този човек ще ти носи късмет, и чрез него ще можеш да печелиш. Може да ти даде някакви ресурси, да те подкрепи да започнеш бизнес (това е едно от проявленията на този аспект). Юпитер е големият покровител.
Аватар
Небесна
любител астролог
любител астролог

Мнениеот holanda » 02 Дек 2008, 00:42

eeee,polu4ava6 usmivka ot men... :D vinagi mi nosi6 dobri vesti :lol: samo 4e sam malko obarkana,za6toto plutona mu,saturna i mars (V 8dom)sa v savpad s ascendenta mi vav vezni,a tova mislq ,4e e aspekt,koito pokazva,4e ima mn golqma vlast nad men i s tozi saturn i mars napravo 6te si me tap4e... :?
Аватар
holanda
любител
любител

Мнениеот Небесна » 02 Дек 2008, 01:20

holanda написа:eeee,polu4ava6 usmivka ot men... :D vinagi mi nosi6 dobri vesti :lol: samo 4e sam malko obarkana,za6toto plutona mu,saturna i mars (V 8dom)sa v savpad s ascendenta mi vav vezni,a tova mislq ,4e e aspekt,koito pokazva,4e ima mn golqma vlast nad men i s tozi saturn i mars napravo 6te si me tap4e... :?

Ако неговият Марс е в съвпад със Сатурна му, той е човек, който много добре се владее, контролира страстите и енергията си. Ти може да изпитваш респект. Тежки планети в 1-ви дом дават неясно чувство за контрол от страна на другия върху нашата личност (лицето, което показваме пред света), но как ще реагираш много зависи от аспектите между тези негови планети с твои планети.
Аватар
Небесна
любител астролог
любител астролог

Мнениеот holanda » 02 Дек 2008, 02:04

ne vijdam ne6to neredno,ot koeto da se pla6a(aspekti mejdu gospodarite na planetite mu),no se 4udq kakvo bi zna4ilo ako negoviq SLV(6 dom) savpada s MClite mi v 10 dom v rak-trqbva li da go talkuvam kato aspekt,nose6t pomo6t ot nego za prosperitet v karierata?izliza,4e 'golqmata liubov' vsa6tnost e pokrovitel :wink: a kolkoto do 5 dom(kazahte,4e mi e silen i ot zna4enie)v nego vijdam,4e se e namestil SLV vav vodolei(po4ti na kuspidata 25.25')i mislq,4e tova e pokazatel za generalni promeni v polza na 4ove4estvoto(imam o6te iupiter v rak v 9 dom)izvinqvam se ako opitite za analiz sa be4po4veni,no az taka si go obqsnqvam :oops: :D
Аватар
holanda
любител
любител

Мнениеот rozalia1972 » 10 Фев 2009, 01:02

Какво ще кажете за тази комбинация

Жена, родена на 29.10.1978 в 09.30ч София
Асцендент Стрелец
Слънце Скорпион
Луна Везни
Венера Скорпион
Марс Скорпион

и

мъж, роден на 17.12.1972 в 13.30ч София
Асцендент Овен
Слънце Стрелец
Луна Телец
Венера Скорпион
Марс Скорпион
rozalia1972
наблюдател
наблюдател

Мнениеот Небесна » 10 Фев 2009, 23:57

rozalia1972 написа:Какво ще кажете за тази комбинация

Жена, родена на 29.10.1978 в 09.30ч София
Асцендент Стрелец
Слънце Скорпион
Луна Везни
Венера Скорпион
Марс Скорпион

и

мъж, роден на 17.12.1972 в 13.30ч София
Асцендент Овен
Слънце Стрелец
Луна Телец
Венера Скорпион
Марс Скорпион

Много хубава комбинация: Асцендентите са в тригон (съвместимо светоусещане), Луна във Везни е съвместима със Слънце в Стрелец; Луна в Телец си подхожда със Слънце в Скорпион; А Марсовете и Венерите са в едни и същи знаци. Много Скорпионска ще да е тази връзка.
Аватар
Небесна
любител астролог
любител астролог

ПредишнаСледваща

Назад към Синастрия